Pytania i odpowiedzi

Jak zarezerwować pobyt pieska?

Rezerwacje przyjmuję wyłącznie telefonicznie.  Nie przewiduję wprowadzenia internetowego systemu rezerwacji, ponieważ w przypadku tego rodzaju usług dynamika jest zbyt duża. Znacznie lepiej jest mi ustalać terminy osobiście, mogąc szybciej dokonywać ewentualnych modyfikacji.

Jak przygotować się do zostawienia pieska w moim hotelu?

Przygotowanie pieska do pobytu w moim hoteliku polega przede wszystkim na przywiezieniu konkretnych rzeczy. Wśród najbardziej istotnych elementów znajduje się: karma, posłanie dla psa, leki (jeśli piesek wymaga ich podawania) i oczywiście książeczka zdrowia, która zawiera informacje o aktualnych szczepieniach (wścieklizna i choroby zakaźne, mile widziane także szczepienienia kaszel kennelowy), a także odrobaczeniu. Oprócz tego warto przywieźć właściwie wszystko, co może spowodować, że pupil będzie czuć się bardziej komfortowo. Mogą być to na przykład ulubione zabawki, akcesoria spacerowe, ubranka, czy koc. Tak naprawdę przydać może się wszystko – ubranka, smycz, czy inne akcesoria.

Na jak długo można zostawić psa?

Pobyt uzależniony jest od potrzeb właściciela. Oferuje opiekę godzinową i całodobową, która może rozciągnąć się na kilka dni, tygodni bądź nawet miesięcy – w zależności od sytuacji. Tak naprawdę, nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń. Nie przewiduję czasu minimalnego bądź maksymalnego – napisz lub zadzwoń, a porozmawiamy o dostępnych opcjach.

Czy niezbędna jest wizyta wstępna?

Jeśli interesuje Cię pozostawienie pieska na dłużej, niż kilka godzin i jego pobyt nie ma wynikać z nagłej potrzeby, a jest on zaplanowany, niezbędna jest wizyta wstępna – tak zwana wizyta adaptacyjna. Przed rezerwacją terminu muszę poznać pieska i zobaczyć, jak zareaguje na pobyt w nowym miejscu i jak dogaduje się z moimi psami, które są dla mnie niczym zaklinacze psów – pomagają mi ocenić zachowanie potencjalnego gościa oraz zauważyć bądź wykluczyć ewentualne problemy. Bardzo ważne, aby jego pierwsza wizyta nie zakończyła się od razu pozostawieniem go przez właścicieli, lecz kojarzyła się pozytywnie. Jeśli jest taka możliwość, piesek może pojawić się tutaj nawet kilka razy, nawet tylko, aby przypomnieć sobie miejsce bądź pobawić się z innymi. Dzięki temu istnieje większa szansa na to, że lepiej, a niekiedy nawet bez żadnego problemu zniesie on rozłąkę. Mój dom stanie się dla niego znanym i bezpiecznym miejscem.

Co wpływa na cenę za pobyt psa w hotelu?

Ostateczna cena za pobyt Pupila  u mnie jest uzależniona od wielu czynników. Wpływ na koszt pobytu ma między innymi wiek psa, zachowanie i temperament, długość pobytu, fakt, czy jest on wysterylizowany fakt, czy nie, a także ilość psów z jednego domu. Nie bez znaczenia jest również to, czy piesek przyjeżdża w ramach pobytu zaplanowanego, czy nagłego, na przykład w ramach świetlicy dla psów, a także dodatkowe usługi, jak indywidualny spacer. Podana cena, czyli 100 zł / dobę to cena podstawowa, regularna, która jest regulowana w zależności od sytuacji i ustalana indywidualnie.

Czy wyżywienie wchodzi w skład ceny?

Nie. Wyżywienie leży po stronie właściciela. Pies pozostawiany w hotelu powinien jeść dokładnie taką samą karmę, jak w domu, chyba, że jest przyzwyczajony do chwilowych zmian – na przykład na co dzień je karmę gotowaną lub BARF, ale co dobrze znosi też karmienie karmą suchą bądź mokrą. Takie podejście pozwala uniknąć problemów gastrycznych i zmniejszyć ewentualny stres.

Jakie szczepienia dla pieska są wymagane?

Przyjęcie pieska do mojego hoteliku jest możliwe po okazaniu dokumentów potwierdzających konkretne szczepienia. Podstawą jest szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz chorobom zakaźnym. Dobrze, jeśli piesek ma potwierdzone także szczepienie przeciwko kaszlowi kennelowemu, który znacznie częściej zdarza się właśnie w grupach psów. Pozostałe szczepienia, na przykład przeciwko borelozie są sprawą indywidualną.

Gdzie śpią psy?

Jedno jest pewne – śpią ze mną w domu. Gdzie dokładnie? To zależy od konkretnego psa. Mogą spać w dowolnym wybranym przez siebie miejscu, na przykład na posłaniu, czy podłodze, a także w klatce kennelowej bądź oddzielonym miejscu domu. Jest to zależne przede wszystkim od przyzwyczajenia psa, ale także od jego zachowania względem pozostałych gości hotelowych. Kwestia ta jest ustalana indywidualnie, na podstawie mojej obserwacji.

Jak mogą zachowywać się psy po powrocie z hotelu?

Z uwagi na kameralny charakter mojego hoteliku stres związany z pobytem u mnie jest minimalizowany. Mimo to, należy mieć na uwadze, że mogą pojawić się różne zachowania. Psy mogą być zdezorientowane, mogą cierpieć na problemy gastryczne z powodu stresu bądź… po prostu zachowywać się normalnie i cieszyć z powrotu do domu. Nie należy martwić się chwilowym innym zachowaniem, ale obserwować. W razie wątpliwości bądź niepewności, jestem do dyspozycji – zadzwoń, a porozmawiamy.

Czy w do hotelu przyjmowane są również inne zwierzęta?

Nie jestem zamknięta na taką ewentualność, ale wszystko zależy od sytuacji oraz aktualnego obłożenia. Jestem otwarta na propozycje, ale muszę dbać przede wszystkim o komfort gości hotelowych, dlatego zastrzegam sobie prawo do odmowy.

Jeśli nie widzisz tutaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, skorzystaj z kontaktu do domowego hotelu dla psów Arizona. Możesz też dowiedzieć się więcej o mnie przeglądając informacje o hotelu dla psów Arizona z Kościana. By poznać ceny, sprawdź cennik domowego hotelu dla psów Arizona.

Interesuje Cię tematyka psów? Zajrzyj na mój blog o psach – poznaj ciekawostki dotyczące ich zdrowia, żywienia i wychowania!